Myśląc o wypłaty pożyczki? Oto co o tym myśleć.

Czytelnik: Niedawno byłem rozwiedziony i byłem. Czekam na otrzymanie płatności z tytułu opieki nad dzieckiem. Więc, myślę o otrzymaniu wypłaty pożyczki. Istnieje wiele ofert online. Czy to dobry pomysł?

Linia Działania: Możesz zobaczyć niektóre z Twoich reklam, ale zanim klikniesz na BBB w serwisie bbb.org. I Federalna Komisja Handlu (FTC) ma te wskazówki dla Ciebie:

Ważne jest, aby kupować i porównywać.

1. Kupuj ofertę kredytową z najniższym kosztem. Spróbuj ustalić roczną stopę procentową (APR) i opłatę finansową (w tym opłaty za odsetki i odsetki, między innymi koszty kredytu) różnych opcji. Szukasz niskiego APR. Jeśli robisz zakupy w internecie i nie możesz znaleźć APR i opłaty finansowej, odwiedź kredytodawców osobiście.

2. Rozważ niewielką pożyczkę z unii kredytowej. Niektóre banki oferują pożyczki krótkoterminowe w małych kwotach po konkurencyjnych cenach. Lokalna organizacja lokalna może również tworzyć pożyczki dla małych firm. Zaliczka na karcie kredytowej może być możliwa, ale może wykazywać wyższą stopę procentową niż inne źródła finansowania. Dowiedz się, zanim zdecydujesz się na warunki.

3. Poproś o więcej czasu. Skontaktuj się z wierzycielami lub serwisantem pożyczki tak szybko, jak to możliwe. Wielu może być chętne do pracy z wami, jeśli uważają, że działasz w dobrej wierze. Mogą oferować rozszerzenie rachunków: Dowiedz się, jakie opłaty są za tę usługę. Mogłoby nastąpić opóźnienie, dodatkowa opłata finansowa lub wyższa stopa procentowa.

4. Wykonaj realistyczny budżet, w tym miesięczne i codzienne wydatki oraz planuj, planuj, planuj. Staraj się unikać zbędnych zakupów: koszty małych, codziennych rzeczy przypominają filiżankę kawy. Jednocześnie staraj się budować pewne oszczędności: małe depozyty pomagają. Plan oszczędnościowy – choć skromny – może pomóc uniknąć zaciągania pożyczek w nagłych wypadkach. Zapisywanie opłaty za pożyczkę w wysokości 300 000 dolarów przez sześć miesięcy może na przykład pomóc w stworzeniu buforu przeciw sytuacjom finansowym.

5. Dowiedz się, czy masz – lub jeśli bank zaoferuje Ci – ochronę w rachunku bieżącym na koncie sprawdzającym. Jeśli regularnie korzystasz z większości środków na swoim koncie, możesz pomylić się z Twoim kontem. Dowiedz się o warunkach zabezpieczenia kredytu w rachunku bieżącym. Niektóre banki oferują “ochronę przed odrywaniem”, które mogą obejmować indywidualne kredyty w rachunku bieżącym w formie czeków lub elektronicznych wypłat, zazwyczaj za opłatą. Może to być kosztowne i nie może zagwarantować, że bank będzie płacić kredyt w rachunku bieżącym.